Multifunctional High-Speed Makita Electric Hammers Double Grips Brushless Power Tools Rechargeable 4800ipm High-quality Hammer Drill
Multifunctional High-Speed Makita Electric Hammer Professional brushless hammer drill with double grips, delivering 4800ipm impact rate and 60.4ft-lb maximum torque for demanding industrial applications. Product Specifications Product Name Electric Hammer Drill Customized Support OEM/ODM Warranty 1 ...
Makita brushless hammer drill
,rechargeable electric hammer drill
,high-speed hammer drill 4800ipm
Professional brushless hammer drill with double grips, delivering 4800ipm impact rate and 60.4ft-lb maximum torque for demanding industrial applications.
| Product Name | Electric Hammer Drill |
| Customized Support | OEM/ODM |
| Warranty | 1 Year |
| Max. Torque | 60.4 ft-lb |
| Input Power | 600W |
| Max. Drilling Diameter | 17mm |
| Speed Estimation | 0-680 RPM |
| Rated Voltage | 18V |
| Net Weight | 2.5kg |
